S cílem usnadnit vám lépe si vychutnat naši kávu, využíváme cookies. Procházením e-shopu s tím souhlasíte.

» Filozofie a Vize pražírny

- Jsme ryze česká rodinná pražírna výběrových arabic. Díky tomu máme plně pod vlastní kontrolou celý proces od hledání dodavatelů, uchování zelených zrn, pražení a balení, až po logistiku a servis strojního zařízení. Pražíme naši kávu denně po malých dávkách. Jen tak máme nad výslednou kvalitou plnou kontrolou a můžeme do Vaší kávy vložit veškeré úsilí.

- Najdete nás v malebném kraji Moravského Slovácka v obci Huštěnovice nedaleko Uherského Hradiště a Zlína.


- Nelze definovat, která káva chutná nejlíp. Díky oblasti pěstování, klimatu, půdě, způsobu zpracování a dalším důležitým faktorům má každá svá chuťová specifika. Proto nám dovolte být Vašimi průvodci v tomto dobrodružném světě chutí a vůní, které byly díky minulosti dávno zapomenuty. Na úplném počátku je spousta dřiny a úsilí pěstitelů, které je v kávovém řetězci mnohdy opomíjeno. A věřte, že i nejméně ohodnoceno finančně.

Proto se snažíme doslova ke každému zrnku pohlížet s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve Vašem šálku.

-------------------------------------------------------------------------------

-Do budoucna se budeme snažit mít v nabídce co nejvíce káv s jasným původem, vysokou kvalitou a maximem informací o dané oblasti a pěstitelích.

Aktuálně jednáme s pěstiteli z několika zemí o dodávkách kávy systémem Direct Trade (Dominikánská Republika, Ostrov sv. Tomáše, Ekvádor).

Co je DIRECT TRADE - Jde o přímý obchod přímo s pěstiteli s vynecháním několika článků v klasickém obchodním řetězci. Pěstitelé vychází z anonimity a dostává se jim mnohem spravedlivějšíhi finančního ohodnocení. Mnohem lepšího než v oblíbeném systému Fair Trade.

Díky tomu můžou dále pracovat na udržitelnosti celého pěstebního procesu farmy. Dále pak na zvyšování kvality jak samotné kávy, tak i pracovních podmínek zaměstnanců a ochrany přírody v daném regionu.